Blog

Program Sabat 01-02 martie 2019


Gânduri inspirate

„Cultivaţi un duh de linişte şi de odihnă şi încredinţaţi-I paza sufletelor voastre lui Dumnezeu, ca unui Creator credincios. El va păzi ce este dat în grija Lui. Lui nu-I face plăcere ca noi să acoperim altarul Lui cu lacrimile şi cu plângerile noastre. Aveţi deja destule lucruri pentru a-L proslăvi pe Dumnezeu, chiar dacă nu vedeţi încă un suflet convertit. Dar lucrarea cea
bună va merge înainte, numai dacă voi înşivă veţi merge înainte şi nu veţi încerca să ajustaţi totul după propriile idei. Lăsaţi ca pacea lui Dumnezeu să stăpânească în inimile voastre şi fiţi recunoscători. Lăsaţi ca Domnul să aibă loc liber să lucreze. Nu-I blocaţi calea. El poate să lucreze şi va lucra, dacă Îl veţi lăsa. – Mărturii, vol 9, p. 136”
(Citatul de mai sus face parte din compilaţia Sfaturi pentru o slujire creştină eficientă, de Ellen G.


Vineri seara

 • Apusul soarelui 18Ș01
 • 19:00 – Prelegere – Pastor Ionel Calotă – „INVITAȚIA”

Sâmbătă dimineaţă

 • 8:30 – Instructorii Şcolii de Sabat
 • 9:00 – Momente de meditaţie şi rugăciune
 • 9:30 – Şcoala de Sabat
 • 10:40 – Pauză
 • 11:00 – Predică – Pastor Felix Mușat – „NUNTA”

Sâmbătă după-amiază

 • 16:00 – Prietenii Bibliei
 • 17:00 – Predică Pastor Cătălin Bărbulescu – „ÎMBRĂȚIȘAREA”

Anunţuri:

 1. Sâmbătă, 02 martie 2019, începând cu ora 16:00,
  clasa Prietenii Bibliei va continua cu lecţiile
  „Isprăvnicia creştină” şi „Corpul nostru, un
  templu”. Fratele Abel Noaţă va conduce această
  ocazie de studiu. 
   

 2. Sabatul acesta, după încheierea serviciului divin
  principal, membrii comunităţii noastre sunt
  rugaţi să rămână la o scurtă adunare
  administrativă în care se va prezenta raportul
  financiar.
   

 3. Programul Săptămânii de Rugăciune se
  desfăşoară la biserică, în fiecare seară, începând
  cu ora 19:00, având următorii pastori invitaţi:
  • Duminică – Silviu Tisloveanu
  • Luni – Costi Gogoneaţă
  • Marţi – Teofil Braşov
  • Miercuri – Marius Andrei
  • Joi – Dragoş Braşoveanu
  • Vineri – Claudiu Ţepuş

 4. Toţi aceia care doresc să ofere ajutor în activitatea bibliotecii mobile sunt rugaţi să ia legătura cu fratele Constantin Burlacu.

 5. Binecuvântarea şi prezenţa lui Dumnezeu să se manifeste permanent în viaţa sărbătoriţilor noştri. Fie peste ei harul Lui! Ne vom ruga Domnului pentru binecuvântarea Sa. Binecuvântarea şi prezenţa lui Dumnezeu să se manifeste permanent în viaţa sărbătoriţilor noştri. Fie peste ei harul Lui!

(Visited 101 times, 1 visits today)