Anunturi

ANUNȚURI – 01/11/2018

❖ Dorim tuturor o experienţă autentică deconsacrare şi apropiere de Dumnezeu în această nouă săptămână de rugăciune. Bun venit în Biserica Învingători!

❖ În cadrul rubricii „Anunţuri – Şcoala de Sabat” va fi citită cererea de transfer în comunitatea Cuza Voda pentru sora Badea Monica.

❖ Reamintim surorilor şi fraţilor că îi pot susţine prin prezenţă şi implicare pe cei care studiază la clasa de botez Prietenii Bibliei. Ora de începere –16:00, sâmbătă după-amiaza. Le mulţumim sorei Caliopi Cristescu şi fratelui Andi Stoica pentru răspunsul pozitiv la apelul făcut Sabatul trecut.

❖ Programul Săptămânii de Rugăciune sedesfăşoară în fiecare seară, începând cu ora19:00 şi va fi următorul:

• Duminică – Marius Preda

• Luni – Valentin Sbârnea

• Marţi – Gigi Vaţe

• Miercuri – Marius Rarinca

• Joi – Bogdan Gadea

❖ Prima şedinţă de comitet este programată în data de 11 decembrie 2018, ora 19:00.

❖ Ne vom ruga astăzi pentru sărbătoriţii noştri şi îi vom asigura încă o dată de preţuirea noastră. Fie ocrotirea şi binecuvântarea Domnului asupra lor în noul an de viaţă pe care tocmai l-au început.

❖ Toți cei care doresc să primească săptămânal buletinul informativ în format electronic (Email,Whatsapp, Messenger) sunt rugați să furnizeze datele de contact fratelui Marius Rarinca (poate fi găsit la camera tehnică).

(Visited 69 times, 1 visits today)